POMÁHÁME

Posílejme pozitivní energii na Haiti!

24.02.2010 14:58

https://www.youtube.com/watch?v=BjTmrQ331E0&NR=1

MODLEME SE A POSÍLEJME LÁSKU, VÍRU, SÍLU... 

 

Haiti - dobročinný bazar

24.02.2010 14:57

 

Rozhodli jsme se uspořádat dobročinný bazar na podporu obětem zemětřesení na Haiti. Pokud nemůžete nebo z nějakého důvodu nechcete věnovat finanční částku, sbíráme oblečení, hračky, CD, DVD, drobnou spotřební elektroniku, kosmetiku, bižuterii, sportovní pomůcky, knihy, zachovalé časopisy, prostě cokoli, co lze prodat na bazárku, i za symbolickou cenu.
Věci shromažďujeme do 3.2. Neprodané věci poputují do azylového domu pro matky s dětmi a klientům do Zámečku Střelice.

Vybrané peníze budou odeslány na účet – ČLOVĚK V TÍSNI.
Více informací o účtu naleznete na www.clovekvtisni.cz.

Peníze ze sbírky SOS Haiti budou v první fázi využity na:

speciální výživu pro děti
zásobníky na vodu
prostředky na získání a úpravu pitné vody
materiál na provizorní přístřešky


V případě dotazů mne kontaktujte mailem. Jitka Ševčíková, jsevcikova@seznam.cz, ANECT

 

Nesedět s rukama v klíně

24.02.2010 14:56

Chcete být NĚJAK užiteční? Máte potřebu NĚKOMU pomáhat? Cítíte, že pokud chceme pro naše děti dobrou budoucnost, musí NĚKDO začít něco dělat? Tím NĚKÝM může být každý z nás, protože ať to zní sebeklišeji, KAŽDÝ MUSÍ ZAČÍT NEJDŘÍV U SEBE.

Již dnes víme, že pozitivní myšlení je základ pro naši šťastnou přítomnost i budoucnost. To se týká však nejen ve vztahu k partnerství, rodině, zdraví či kariéře, ale také ve vztahu ke všem a všemu co na této planetě je vidět i nevidět. 

A peněz pro to není třeba.

- Chvalte. Chvalte sebe, partnera, rodinu, přátele, neznámé i známé lidi, přímo či nepřímo pouze v myšlenkách. Chvalte přírodu a vše s ní spojené – zvířata, ptáky, vzduch, vodu, oheň, zkrátka vše živé i „neživé“. Pozitivní energie bude živit naší Zemi a náš život na ní.
- Děkujte. Děkujte všemu a všem, i tomu co považujete za velmi samozřejmé. Viz. výše.
- Usmívejte se a rozdávejte lásku a sluníčko všemu a všem kolem sebe.
- Když můžete, nabídněte pomocnou ruku.

Peněz pro to není třeba a ještě ušetříte!
- Recyklujte. Třiďte všechen odpad. Dnes najdete na téměř každém obalu značku o jaký materiál se jedná (např. PP plast, PAP papír atp.). A pozor plasty ani sklo se nemusí vymývat (o tom podrobněji v dalším článku). Popelnici můžete nechávat vyvážet pouze 1x za 14 dní místo týdně a ušetříte 50 %. 
- Šetřete vodou při mytí nádobí, při čištění zubů, při umývání atp. Použijte vodu po koupeli na praní tmavého prádla. Pokud máte možnost dešťové vody, využívejte i ji.
- Buďte uvědomělí vůči el. energii. Když můžete, nechte svítit max. jedno světlo a nebo i to zhasněte a nahraďte třeba svíčkou. Nenechávejte zbytečně hrát TV aj. elektrospotřebiče.

Peněz pro to není třeba, jen trochu času navíc!
- Existuje spousty dobrovolnických prací – jednorázových (např. vysazování stromků v chráněných oblastí, sbírání odpadků atp.) i dlouhodobých (např. dělat účetnictví v nějaké neziskové organizaci, docházet do dětských domovů či kojeneckých ústavů atp.)

Peněz pro to je třeba, ale ne o moc víc než jste zvyklí!
- Nahraďte výrobky ve své domácnosti výrobky ekologickými – od jídla, přípravků na praní prádla, mytí nádobí až po kosmetiku a autokosmetiku.
- Kupte si elektrospotřebiče s nižší spotřebou energie/vody.

Pár korun navíc nikoho nezabije!
- Pořiďte si kasičku do které budete např. každý den dávat 10 Kč nebo každý měsíc 300 Kč – zvolte, jak vám bude vyhovovat. Jednou za rok peníze z kasičky použijte na nějaký vámi zvolený dobročinný účel – může se jednat o konkrétní potřebu (např. přispění na invalidní vozík atp.) nebo o příspěvek na vybranou charitu, nadaci atp. Do „akce“ mohou být zapojeny i děti.
- Chtěli byste ještě jedno dítě, ale kvůli financím, věku či zdravotním komplikacím si ho už nepořídíte? Adoptujte si dítě na dálku!

Těch možností je určitě další spousta, proto doplňujte tento článek o další tipy, které nám ostatním budou inspirací. 

A tak neseďte s rukama v klíně a začněte NĚCO DĚLAT!  :)

Soucit

24.02.2010 14:55

Civilizace, ve které žijeme, dnes a denně vyprodukuje nepředstavitelné množství utrpení. Nelidským podmínkám jsou běžně vystavovány děti i dospělí, stejně jako všechno živé na celé planetě. Nejeden národ či živočišný druh již ze Země zmizel úplně. Člověk, vrah tvorstva..

Existuje tu jev zvaný kolektivní vědomí. Je to běžný psychologický pojem a znamená něco jako součet všech vědomí v dané lokalitě. Své kolektivní vědomí má rodina, město, stát i celá planeta.

Z tohoto vědomí vychází jednání lidí v dalším okamžiku. Momentálně je plné násilí, protože násilí a z něj plynoucí utrpení je 90% toho, co se neustále odesílá do kolektivního vědomí planety, a co nás všechny zase zpětně ovlivňuje..

..a to se dá změnit. Každý z nás neustále ovlivňuje kolektivní vědomí, každou vteřinu, každou myšlenkou. Když tohle víme, proč to nevyužít?

Kdykoliv si vzpomenete,
naplňte svá srdce soucitem a nechte jej téct ke všem trpícím,
jednu minutu.

Proč právě soucit?

Tok soucitu má několik úžasných vlastností, které vám ze srdce přeji, abyste objevili sami. O to vás připravit nemůžu a ani nechci. Jsou tu ale ještě další věci, protože já nikdy nevymýšlím postupy, které mají pouze jeden účinek.

Soucit jsem vybral proto, že dodává sílu tomu, s kým cítíte, aniž by vás to cokoliv stálo, pomáhá i svému původci, a zvládne ho hravě každý. Jen si nepleťte sou-cítění s litováním. Lítost je emoce vražedná, která člověka oslabuje, protože litováním se od člověka distancujete. Soucitem jej podpoříte.
Proč právě jedna minuta?

Naše současné kolektivní vědomí běžně povoluje všechny patriarchální neřesti: lhaní, krádeže, znásilnění, vraždy atd. Soucitu je v něm tak málo, že každá minuta od každého člověka v něm bude poznat. Jedna minuta od jednoho člověka je právě to, co zabrání úředníkovi mávnout rukou nad něčí situací, nebo způsobí, že zloděj zaváhá a mine vhodný okamžik.. atd. Co teprve, když si vzpomene několik desítek lidí najednou?

Totiž, na každou hodinu se někde na světě svolává mírová modlitba, shromáždění, meditace nebo třeba bubnování s tancem, prostě co kdo umí nebo upřednostňuje. To jsou lidé, kteří v daný okamžik mají stejný cíl jako my. Představa, že se nemáte ke komu připojit je zcela zcestná. Většinou je to hned několik tisíc lidí. Můžete si tu minutku dát třeba v každou celou hodinu..
Síť

Můžete si ty lidi (samozřejmě včetně sebe) představit jako světýlka rozesetá po planetě, můžete si představit, že jsou všechna světýlka paprskem světla propojena s ostatními, že se takto vytváří síť ze světla, záchranná síť, jakási PRVNÍ POMOC PRO VŠECHNY TRPÍCÍ.
Co dodat?

Tok soucitu se vám může stát samouzdravujícím mini-rituálem, milým, a nepředstavitelně účinným. Asi tak stokrát tolik, než si umíte představit.
(zdroj - www.diroslovi.cz)